Jsem fotografem celý svůj život, i když jsem jako fotograf nezačínal.

Začal jsem v roce 1978 studiem malby, a po skoro 10letech jsem si uvědomil, že sice potřebuji tvořit ale malba, kresba a sochařství asi není úplně to, čím bych mohl přinášet svému okolí radost a krásu z toho co vidím a vnímám.

V roce 1996 jsem objevil fotografii. Velmi rychle mi došlo, že je to přesně to, co jsem pro svou tvorbu potřeboval. Ve své fotografické práci jsem mohl zhodnotit vše co jsem získal studiem malby a kresby. Obrazová kompozice je jedním ze základních kamenů fotografické práce. 

Velmi rád si představuji, že dobrá fotografie je vlastně obraz jen vytvořen jiným nástrojem, než je tužka, štětec nebo špachtle. Pro mě, je fotografie obrazem, který s mou pomocí nakreslilo světlo.

Díky tomuto přístupu a mé povaze blížence, nejsem vyhraněn pouze pro jeden styl fotografie, ale jsem schopen a fotím vše co klient požaduje. Od produktové fotografie přes portréty, sportovní aktivity, dokument, architekturu a reportáž přes ateliérovou fotografii až ke glamour a aktům.

Spoustu fotografii fotím jako neveřejné fotografie pro výhradní použití objednatelem a proto je nemohu veřejně prezentovat.

Od roku 2015 disponuji vlastním fotoateliérem přístupným 24/7 vybaveným vším co je potřeba pro vytvoření libovolné fotografie.

Spolupracuji s Divadelní a filmovou společností Zity Kabátové a v rámci jejich výuky učím fotografii a obrazovou kompozici. A od roku 2016 též připravuji studenty k talentovým zkouškám na umělecké, fotografické a filmové školy. 

Velmi rád vás poznám při nějaké spolupráci …


Jiri Neuer


Podívejte se ještě ...

Back to Top